php Artisan codes

Artisan, Laravel’in içerdiği komut satırı arayüzüdür. Artisan, uygulamanızın kökünde artisankomut dosyası olarak bulunur ve uygulamanızı oluştururken size yardımcı olabilecek bir dizi yararlı komut sağlar. Mevcut tüm Artisan komutlarının bir listesini görüntülemek için şu komutu kullanabilirsiniz list:

php artisan list

Her komut aynı zamanda komutun mevcut argümanlarını ve seçeneklerini görüntüleyen ve açıklayan bir “yardım” ekranı içerir. Yardım ekranını görüntülemek için komut adının önüne şunu koyun help:

php artisan help migrate

Laravel Yelkeni
Yerel geliştirme ortamınız olarak Laravel Sail’i kullanıyorsanız sailArtisan komutlarını çağırmak için komut satırını kullanmayı unutmayın . Sail, Artisan komutlarınızı uygulamanızın Docker kapsayıcılarında yürütecektir:

./vendor/bin/sail artisan list

Tamirci (REPL)
Laravel Tinker, Laravel çerçevesi için PsySH paketi tarafından desteklenen güçlü bir REPL’dir .

Kurulum
Tüm Laravel uygulamaları varsayılan olarak Tinker’ı içerir. Ancak Tinker’ı daha önce uygulamanızdan kaldırdıysanız Composer’ı kullanarak yükleyebilirsiniz:

composer require laravel/tinker

Laravel uygulamanızla etkileşimde bulunurken çalışırken yeniden yükleme, çok satırlı kod düzenleme ve otomatik tamamlama mı arıyorsunuz? Tinkerwell’e göz atın !

Kullanım

Tinker, Eloquent modelleriniz, işleriniz, etkinlikleriniz ve daha fazlası dahil olmak üzere Laravel uygulamanızın tamamıyla komut satırı üzerinden etkileşim kurmanıza olanak tanır. Tinker ortamına girmek için tinkerArtisan komutunu çalıştırın:

php artisan tinker

Tinker’in yapılandırma dosyasını şu komutu kullanarak yayınlayabilirsiniz vendor:publish:

php artisan vendor:publish –provider=”Laravel\Tinker\TinkerServiceProvider”

Sınıftaki yardımcı işlev ve yöntem, işi dispatchkuyruğa yerleştirmek için çöp toplamaya bağlıdır. Bu nedenle, tinker’ı kullanırken işleri dağıtmak için veya kullanmalısınız .dispatchDispatchableBus::dispatchQueue::push

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x